ONLINE /// SLOVENSKO
+ 421 950 77 44 77
info@poistovna.com

NAJLACNEJŠIE POISTENIE NEHNUTEĽNOSTI

CENTRÁLNY PORTÁL POISTENIA

KLIKNITE /// ONLINE POROVNÁVAČ

poistenie_nehnutelnosti_1

Poistenie nehnuteľnosti spadá pod poistenie majetku. Viaže sa buď na poistenie domácnosti a jej vybavenia, alebo na poistenie stavby, čiže konštrukcie a materiálov nehnuteľnosti. Ide o jedno z najviac využívaných poistení na trhu.

Poistenie domácnosti

Pod pojmom poistenie domácnosti sa myslí poistenie vnútorného vybavenia domácnosti. Spadá sem napríklad poistenie nábytku, elektroniky, spotrebičov, vzácnych predmetov, starožitností, ale napríklad aj cenností či finančnej hotovosti.

Toto poistenie sa vzťahuje na krytie škôd spôsobených živelnými udalosťami, vlámaním, krádežou, vandalizmom ale aj iným poškodením, napríklad vodou z vodovodných potrubí alebo zadymením. Poistenie kryje aj prípady rozbitia skla na oknách.

Poistenie domácnosti je dobrovoľné a neviaže sa napríklad k hypotéke. Cena tohto poistenia závisí od hodnoty poisteného vybavenia domácnosti. Naopak, nezáleží až tak od toho, či ide o poistenie domácnosti bytu, domu alebo iného typu nehnuteľnosti.

Poistenie stavby

Poistenie stavby sa vzťahuje na poistenie konkrétnej stavby a zahŕňa krytie škôd na jej stavebných častiach. Takto sa poisťujú najmä rodinné domy či garáže, ale poistenie môže zahŕňať aj byty, altánky, oplotenie alebo bazén.

V tomto prípade kryje poistenie škody spôsobené živelnými udalosťami, vandalizmom, krádežou, zadymením, zosuvom pôdy, lavínou, ale napríklad aj pádom lietadla a inými „exotickými“ činiteľmi. Poistiť sa dá aj rozostavaná stavba.

Na rozdiel od poistenia domácnosti, poistenie stavby ako nehnuteľnosti je pri hypotéke povinné. Banky totiž vyžadujú, aby nehnuteľnosť, ktorou ručíte za hypotéku, bola poistená a vinkulácia poistky bola v prospech banky.

poistenie_nehnutelnosti_2

Porovnanie zaistí najlepšie a najvýhodnejšie poistenie

Poistenie nehnuteľnosti ponúkajú u nás všetky známe komerčné poisťovne. Vzhľadom na podobnosť balíkov poistenia je možné pre orientačný výpočet využiť online kalkulačku. Tá vie porovnať tak poistenie domácnosti, ako aj poistenie stavby.

Ak chcete naozaj komplexné porovnanie, nechajte to na nás. Naše online porovnanie poistenia nehnuteľnosti zoberie do úvahy všetky faktory. Nájsť ideálnu poistku pre vašu domácnosť či nehnuteľnosť je s nami hračka.

Nezáleží pritom na tom, či si poistíte nehnuteľnosť vo veľkej alebo malej poisťovni. Výhodnú poistku môžete získať všade, či ide o Allianz, alebo aj o poisťovne, ktoré nemajú tak dominantné postavenie na trhu – napríklad Kooperativa či Uniqa.

Prečo my?

Sme odborníci, ktorých cieľom je nájsť najlepšiu ponuku v každej situácii. Zastupujeme všetky významné poisťovne na trhu vrátane ČSOB, Generali, QBE, Union, Groupama alebo Axa. Našou prioritou nie je len ušetriť vám peniaze, ale aj nájsť správnu poistku so skutočnou ochranou.Poisťovne navyše ponúkajú rôzne zľavy, benefity, akcie či bonusy. S nami budete mať nielen prehľad o všetkých týchto výhodách, ale vám ich pomôžeme aj získať a využiť vo svoj prospech.Pomohli sme už tisíckam klientov a chceme pomôcť aj Vám. Porovnanie poisťovní a ich ponúk je samozrejme zadarmo. S nami získate nielen erudovaný servis či individuálne vypracovanie ponuky, ale aj komplexné riešenie poistnej zmluvy do najmenších podrobností.

 

Zdroj/Autor: Matúš Priganc